ZMIANY W KARCIE DUŻEJ RODZINY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 stycznia 2019
W nowym roku czekają nas istotne zmiany w Karcie Dużej Rodziny. 1 stycznia 2019 r. wszedł w życie przepis dający możliwość przyznania KDR tym rodzicom, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

 

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.

To zniżki na przykład na przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych, księgarni czy w końcu zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji i obniża koszty codziennego życia.

Wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny można składać osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Skaryszewie, ul. Juliusza Słowackiego 6; pok. nr 18 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Istnieje także możliwość składania ww. wniosków oraz dokumentów drogą elektroniczną, wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra właściwego ds. rodziny (Portal Informacyjno-Usługowy  Emp@tia, PIU Emp@tia),  dostępnym pod adresem: https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie